6 червня в Чернівцях відбулося видовище, якого досі не бувало. "Тут вся наша команда, - презентувала своїх колежанок гладіатор Скеля (мама, неформальний лідер дівчат з переконливими біцепсами, тріцепсами та гомілковими м'язами), - нема лише Слоненяти. Вона найсильніша. (За одне тренування з power lifting перекачує 7-8 тонни металу). Слоненя не дуже полюбляє журналістів і ні з ким жартувати не буде".
ЧАСТИНА ПЕРША ЕКСКЛЮЗИВНЕ ІНТЕРВ'Ю ПЕРЕД РИНГОМ
Коли дівчата почали представлятися, первісне відчуття легкої тривоги посилилося: Мегера, Скальпель, Супер-Галя, Руйнівниця-Креш. І лише миролюбний тон мами-Скелі дещо знизив рівень помітної нервової напруги: жінки непередбачувані - ніколи не знаєш, які саме емоції заволодіють ними наступної миті.
НАША БАГНЮКА - НАЙКРАЩА
- Жіночі бої в багнюці - це спорт чи шоу?
Мегера:
- 50х50. На Заході це еротичне шоу. (Під час бою жінки розривають купальники на тілах своїх "опонентів" - авт.). Ми тренуємося, як і всі спортсмени. Серед нас є майстри дзюдо, самбо, реслінгу, вільної боротьби і навіть таких неагресивних видів спорту, як легкої атлетики, аеробіки і футболу.
Таке шоу є лише в Україні, і ми ініціювали його створення.
- У вас на футболках абревіатура КГБ. Що це означає?
Скальпель:
- Кримскіє Грязєвиє Бої. (Всіх зацікавлених запрошуємо на наш сайт в Інтернеті: KGB3000.narod.ru). Ми всі з Сімферополя. Кримський клімат спонукає до таких спортивних розваг.
- Звідки ви берете багнюку для боїв? З собою привозите?
Мама-Скеля:
- Так, це блакитна сакська глина. В Москві нам запропонували білу глину. Але наша значно краща для боїв. До того ж дуже корисна. Її використовують з косметичною метою. Ми можемо боротися і в піні, і у пір'ях, і в кульках. Однак жіноче тіло у глині виглядає більш еротично. Принаймні чоловіки реагують позитивно: радіють та плещуть у долоні, як діти.
ВСЕ ПОЧАЛОСЯ З КВНу
- Коли народилася ідея пововтузитися у багнюці?
Супер-Галя:
- Два роки тому. (Це вже наш третій сезон). Проводився КВН. Організатори презентували магазин побутової техніки. Потрібен був якийсь ексклюзивний конкурс, переможцеві якого мали подарувати пральну машину. Тому усім запропонували спробувати виштовхнути з рингу Скелю. І глядачам, і учасникам це дуже сподобалося.
- Що корисного для себе ви відкрили у цій "брудній" справі?
Скальпель:
- Це все для нас нове. Ми стали артистами.
ТРИ СЕКУНДИ - І ЧОЛОВ'ЯГА СКИГЛИТЬ ПІД НЕЮ, ЯК ЦУЦИК НА МОРОЗІ
- Таке дивне спорт-шоу, безперечно, викликає різну реакцію глядачів. Що вони кажуть вам після виступу, що саме вони прагнуть побачити (у всіх сенсах слова) у цих боях?
Руйнівниця-Креш:
- Кожен бачить те, що бажає. Одні - еротику, інші - спорт. Є й такі, хто приходить від душі посміятися.
Іноді буває, що глядачі виявляють бажання поборотися з гладіаторами. (До речі, дві дівчини з нашої команди вийшли саме з таких глядачів). Ми намагаємося дати аматорові можливість подовше пограти - досхочу поплюскатися у багнюці, тобто підігруємо йому. Але принципові поєдинки завжди виграємо. Хоча... Був один такий здоров'яга (160 кг) - Аркаша з повітрянодесантних військ. Ми втрьох не могли його завалити. Коли нарешті кинули обличчям у багнюку, верещали від задоволення.
- Чи трапляються серед глядачів-суперників майстри боротьби?
Мегера:
- Іноді. Боротьба на борцівському килимі чи на татамі - це одне, а бій без правил у багнюці - зовсім інше. Глина заляпує очі, потрапляє до рота, у ніс, у вуха та інші місця, котрі для цього не призначені. У багнюці навіть стояти не так вже і легко, а боротися... Коли ми бачимо, що у ринг лізе амбал, запускаємо Слоника: три секунди - і чолов'яга скиглить під нею, як цуцик на морозі.
ВИДОВИЩЕ З АЛЬТЕРНАТИВНИМ ПОГЛЯДОМ НА ЕСТЕТИКУ
- Серед якої категорії людей жіночі бої в багнюці найпопулярніші?
Руйнівниця-Креш:
- Найвдячніші глядачі - відпочивальники. Дуже полюбляють брати участь у групових бійках - два на два, три на три, чотири на чотири. (Психологи кажуть, що нудьга на відпочинку нерідко навіть руйнує подружнє життя - авт.). Людині потрібно видовище. А бої у багнюці - це надзвичайне видовище з альтернативним поглядом на естетику.
- Наскільки це спорт-шоу травматичне?
Мама-Скеля:
- Травми бувають. Одній із наших гладіаторів масивний глядач зламав пальці ніг. Наступив. Досить оригінальний больовий прийом.
- А які прийоми застосовуєте ви під час бою?
Супер-Галя:
- Таких чимало. Ми самі даємо їм назву: "Свічка", "Цвях", "Бумеранг", "Бомба", "Шлагбаум", "П'яний козак", "Прощавай, наречена".
СЛАБКІ ЧОЛОВІКИ НЕ ЛЮБЛЯТЬ СИЛЬНИХ ЖІНОК
- Що ви відчуваєте, які у вас думки під час бою?
Скальпель:
- Відчуваємо шалений азарт. Адреналін грає. В таку мить думки відсутні - працює тіло. Проте при цьому завжди дотримуємося принципу Гіппократа: "Не зашкодь!"
- Щодо шкоди. Чи не шкодить вам це захоплення у особистому житті? Чи не виникає бажання вирішити суперечки з коханими молодими людьми у звичний спосіб, застосувавши "Цвях", "Бомбу" чи "Шлагбаум"?
Супер-Галя:
- Ні, ніколи. Ми так втомлюємося на тренуваннях (працюємо на тренажерах по 3-4 години), що хочеться решту часу побути ласкавою і ніжною.
- Як чоловіки сприймають таке захоплення?
Мама-Скеля:
- Скажу так: слабкі чоловіки не люблять сильних жінок. А з іншими у нас все добре.
- На вашу думку, чи є перспективи у жіночих боїв у багнюці стати олімпійським видом спорту?
Ян Спартак (артменеджер команди):
- Якби жіночі бої були включені у програму Олімпійських ігор, то вся чоловіча половина планети сиділа б у цей час біля телевізорів.
ЧАСТИНА ДРУГА У БІЙ ІДУТЬ ЛИШЕ ДІВЧАТА
"У цьому змаганні є єдине правило: ніяких правил", - розпочав шоу артменеджер дівчат, майстер розмовного жанру та веселий капіталістичний балагур Ян Спартак (казав, що може показати паспорт з цим спортивно-історичним прізвищем).
Далі були бої, у яких кожна дівчина розкрилася як особистість. Багнюка, привезена з міста Саки, летіла з рингу метрів на 20. (Одному з авторів цієї статті, не будемо з етичних міркувань називати ім'я, навіть влучила у голову). Публіка веселилася, улюлюкала і підбадьорювала бійців. Здавалося, що зал нічного клубу "Метро" (який за підтримки рекламної агенції "А.С.С." організував це шоу) перетворився на давньоримський амфітеатр, а дівчата, які перед боєм дивилися у вічі артменеджера Спартака, про себе казали: "Цезар! Приречені на смерть вітають тебе!"
Боротьба була запеклою. У кожному русі гладіатора можна було побачити певну частину комбінацій, чітке виконання яких гарантувало успіх. (Сергієві Воронцову сподобався прийом "П'яний козак", Олегові Токарчуку - "Прощавай, наречена").
Як з'ясувалося під час боїв, Мегера колись працювала барменом. "Відтоді вона не вилазить з багнюки", - резюмував анкету гладіатора невгамовний ведучий Спартак на ім'я Ян. Взагалі його філософські спостереження за життям час від часу дивували своєю влучністю. Пару Супер-Галя і Мегера він назвав "Тату у п'яному вигляді". Руйнівницю-Креш презентував як бухгалтера, яка руйнує все на своєму шляху, в тому числі і особисте життя. Її перемогу у півфіналі прокоментував з властивою давнім римлянам лаконічністю та глибиною: "Багнюка - річ непередбачувана". (Перемогою вважається проведення 5-секундного удушливого чи больового прийому - авт.). Коли вийшла зірка боїв у багнюці - Слоненя, то Спартак, на мить затамувавши подих, видихнув черговий шедевр: "Жінка-людина"! І публіка його зрозуміла: майстер спорту з дзюдо та самбо виглядала як прибулець з планети Ом - сильна, незвичайна, таємнича. Музика німецького гурту "Рамштайн" якось дивно підкреслювала надприродне походження Слона (перепрошуємо, Слоненя), і публіка від напруги вхопилася руками за стільці. "У свій час вона працювала у дитячому закладі, - продовжував презентацію гладіаторів Цезар-Ян-Спартак. - Що вона там робила, не знаю".
Остаточну перемогу здобула Руйнівниця-Креш. Ведучий уважним оком подивився на переможницю і зауважив: "Вона, по суті, народилася у багнюці". Щоб переконатися у цьому, до рингу підійшла "Леді ін ред" - журналістка чи то з "5 каналу", чи то з Бі-бі-сі. І, о лишенько, підсковзнувшись на високих підборах у багнюці (котру розхлюпали гладіатори), енергійно викинула ноги вперед (як це роблять стрибуни у довжину під час падіння у пісок). Публіка сприйняла це як один із номерів програми. Гладіатори пішли у душ, а ведучий оголосив початок дискотеки "Тру-ля-ля".
Танцювали всі, і навіть потерпіла журналістка (у нічному клубі "Метро" вміють створити невимушену атмосферу). "Шоу має продовжуватися", - співав колись англієць Меркюрі. "Колесо сансари безупинне", - стверджував індійський принц Гаутама, більш відомий під коротким іменем Будда.
Олег ТОКАРЧУК,
Сергій ВОРОНЦОВ
ПІСЛЯМОВА ДЛЯ ЯЙЦЕГОЛОВИХ
Коли ми ділилися враженнями про це шоу, знайомі говорили: "жахливо", "огидно", " бруд" , "приниження жінки" тощо. Справді, назва видовища викликає певні асоціації якщо не зі стриптизом, то з чимось гіршим. Ми йшли з наміром омити забруднені жіночі тіла і душі журналістськими сльозами. Проте нічого особливого не трапилося. Видовище набагато цнотливіше, аніж той же політичний стриптиз у виконанні місцевих бонзів. Жіночі ж бої справді і спорт, і шоу, і просто забава. Врешті, це видовище в чомусь виглядало природніше, аніж сутичка дзюдоїсток чи змагання з важкої атлетики серед жінок. Саме з тих видів спорту прийшли дівчата до цього шоу. До того ж видовище вимагає розвитку певних акторських, хореографічних, постановочних рис. А ще це додаткова реалізація, додаткові гроші, додаткові враження. Тому ми дійшли несподіваного висновку, що унікальні спортивні таланти дівчат (а вони, безперечно, унікальні. При одному спогаді про біцепси Слоненя якось холоднішає у шлунку і в інших місцях організму) доцільніше використовувати все ж таки у шоу, аніж у великому спорті. Хоча якраз великий спорт зі споду і є бруд, зіпсоване здоров я, шахрайські підтасовки. Отже, панове, високоморальні люди ходять на жіночі бої у багнюці, а до Олімпійських ігор їм зась.
І ще одне. Є такий стереотип: жінка має бути жінкою. Тому і способи самореалізації бувають різні. А який пошук без експерименту?